Jump to content

Jak vytunit hlavní stránku v server listu 🙌!


Neznamycz

Recommended Posts

Ahoj, prezentace serveru a první dojem je jeden z velmi důležitých aspektů jak oslovit více lidí na tvůj server, proto jsem tu dnes od toho, abych ti pomohl toho docílit 😎!
image.thumb.png.10cd16966396cfa86fe07f25e8125196.png

1. Jméno serveru
image.thumb.png.ffaaf4842697964c927888cb3ab1e1ac.png
- Úplným základem je se zviditelnit, proto to chce chytlavé a výstižné jméno (myšleno něco krátkého), co se dobře zapamatuje!
- Dají se použít různé styly, buď jednoduše pouze název serveru💬 a nebo přidání hlavních informací📄 a to například WL-ON/WL-OFF, odkaz na discord, info o frakcích. 
- Použij ve jméně lomítka, dobře to oddělí různé informace a vypadá to cool 
🤙! - [] , <> , | , ● atd. atd.
- Použij emoji! Také supr věcička ve jméně, více nadchne než čistý text! Klikni > ZDE < pro list emoji 😉!
- Použij BARVY ve jméně! Já toho nejsem moc zastánce, ale pokud se to dobře vyváží, může to vypadat velmi libově🔴🟠🟡🟢🔵!

Například:

sv_hostname "^0[CMRP] 💫 ^5[CZ/SK] [WL] RolePlay 💥 ^82024 | DEV"

image.png.568c93e4b7b261ea63c6ac99bb9c8da8.png

Čísla a barvy:
^0 - Bílá 
^1 - Červená
^2 - Zelená
^3 - Žlutá
^4 - Modrá
^5 - Světle modrá
^6 - Fialová
^7 - Bílá
^8 - Oranžová
^9 - Šedivá

2. Server Icon
image.thumb.png.0ab3542f1157fcfe88a1ac33b646e02b.png
- Serverová ikona by se měla odvíjet od názvu serveru. Například my máme název RoyalZone, a proto máme ikonu RZ s iniciálami, nebo když se jmenuješ Diamond, tak tam dej třeba ikonu diamantu, je na tobě co si vybereš 😋.

Jak na změnu ikony: 
1. Otevři ftp a jdi do složky - server-data (kde se ti nachází server.cfg)
2. Otevři server.cfg
3. Najdi tento řádek a pokud ho nemáš tak ho vytvoř! ↓↓

load_server_icon myLogo.png

4. myLogo.png změň na název obrázku, který zde chceš nahrát. - Např. RoyalZone.png (POZOR! Obrázek musí mít 96x96 pixelů a musí být ve formátu .png!) ZDE uprav obrázek
5. Nahraj obrázek na ftp do stejné directory, jako je server.cfg, takže do [server-data]
HOTOVO A GRATULUJI! NENI TO TAK HARD NE? TAK LETS GO A JDEME DÁL :D!

3. Banner
image.thumb.png.635b6418c0bbc990b1498ed14b938905.png
- Banner, jaká to krásná věc, která vyplní tu prázdnotu, která tam bez něj je. Co si budeme, bez něj to není to pravé ořechové🍈!
- Na velikosti banneru nezáleží, prostě nějaký .png obrázek co bude obdélníkového tvaru.

Jak na to:
1. Vytvoř obrázek
2. Nahraj ho na net, například -> ZDE <-
3. Zkopíruj odkaz
4. Otevři server.cfg
5. Napiš zde toto:

sets banner_detail "https://r2.fivemanage.com/wHT6d5Ld0cNodEeIBUDI8/rzbanner.png"

6. Do uvozovek vlož svůj odkaz na obrázek a máš hotovo!

4. Popisek
image.thumb.png.aded4f6a0e0bd3f588903a0946d30ad7.png
- Prostá, ale přesto velmi přínosná funkce. Popiskem můžeš ve zkratce prezentovat svůj server, říct hráčům co nabízí a na co se mohou těšit🕍.

Jak na to:
1. Otevři server.cfg
2. Najdi nebo zadej toto:

sets sv_projectDesc "- Připravujeme server pro Vás"

3. Přepiš to co je v závorkách na libovolný text a VOALA máme hotovo!


5. Odkazy, informace ...
image.thumb.png.8c7ce8a86b0e0e3da991a5301e42c389.png
- Krásná funkce, kterou by bylo hřích nevyužít a že těch serverů co to nevyužívá je hodně🤯.
- Ukaž komunitě a novým hráčům svoje webovky, discord server, dej jim informace jaké chceš!

Jak na to:
1. Otevři si server.cfg
2. Napiš zde toto: 

sets nadpis odkaz

Takhle to vypadá v server.cfg: (Dvojtečka se tam dá automaticky a řadí se to podle abecedy. Developer je první, protože začíná na D a Web poslední, protože začíná na W)image.png.2ed04701a062c568bc815c097647a7e7.png

6. Feed serveru
image.thumb.png.51c85fdad74b9c2845199b7c46d7e45e.png
- Tak jo, poslední věc, která je fakt mega cool a dají se s ní dělat divy. Moc serverů ji nemá, protože ani neví že tato možnost zde je, takže pojďme se podívat na to, jak to udělat.

Jak na to:
1. Založ si účet na MASTODON - ZDE
2. Najdi svůj odkaz na účet

image.png.f2ce79c9f31c4b4942ee6cfd0639b162.png
3. Zkopíruj svůj odkaz a vlož ho do server.cfg v této podobě BEZ PRVNÍHO @

sets activitypubFeed RoyalZone@mastodon.social

(Udělej to jako já, jen pozměň náš účet za svůj 😊)
4. Nahraj na ten účet fotky, svoje myšlenky, dev-logy, vše co tě napadne a do 20min od postnutí to máš i na své hlavní stránce na server page!


Snad byl návod k něčemu užitečný a snad pomohl, přeji hezký den a GL s Developingem!
- Neznamycz

image.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2024 at 8:45 PM, Mrlion said:

Za mě velice dobrý návod, ale ještě bych přídal něco o "vlajce", kterou si můžete přidat. Ale jinak fakt dobré, dávám 👍

Ahoj, díky za feedback! Vlaječky bych mohl dopsat. Dobrá poznámka a ať se daří!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2024 at 8:09 PM, totsu said:

pekný guide až na to že imgur zablokoval embedy na FiveM takže to je velmi zlý príklad kam uploadovať banner.

Ahoj, vždy jsem ho dříve používal a bez problémů, ale je pravda že teďka poslední 2 roky jsem využíval vlastní server kam jsem to nahrával. Lze samozřejmě použít cokoliv jiného. Hlavní je aby tam byl veřejný odkaz na daný banner. Vím že to nejspíš víš, ale tak pro ostatní co to neví a budou si to číst. Bohužel  mi už nejde návod upravit.

Každopádně díky za feedback!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...