Jump to content

Tvorba serveru od samotné 0 | #1 Co si musíš uvědomit a vzít v potaz!


ShadowCastCZ

Recommended Posts

Ahoj jmenuji se Dominik, a dnes s vámi projdu takovou záležitost. Jak vytvořit server. Ano čteš správně, jak vytvořit server od samotné nuly. Projdeme si různé rubriky a budeme se prodírat tvorbou serveru, budování komunity atd.. 

Co si musíš uvědomit a vzít v potaz!

Máme zde několik zásadních bodů co si musíš prvně uvědomit:

  1. Velká konkurence
  2. Finanční náročnost
  3. Časová náročnost

1. Na CZ/SK Fivem scéně je obrovská konkurence, a bojuješ zde o každého hráče! Musíš přijít s originálními nápady co lidi zaujmou a nadchnout natolik, aby zůstaly na tvém serveru. Jenže to není tak lehké, jelikož každému se líbí něco jiného. Jeden má rád realismus druhý zase arkádu. A dnešní velké servery (Většina z nich.) mají něco čím své hráče udržely. 

 

2. V dnešní době není nic zadarmo. A u fivem jakbysmet, jsou zde dvě povinné věci co musíš platit. První je hosting a druhý Patreon. Jestliže chceš splnit věci z bodu 1, tak k seznamu si můžeme připsat: Developera, skripty, marketing, web, doménu, modeláře na mapy/auta/objekty/oblečení/zbraně. A věř mi nejsou to levné položky. Nejdražší projekt v CZ/SK byl LSRP, který platil měsíčně okolo 45 tisíc za všechny tyto věci. V EN scéně nejdražší NoPixel, zde se to pohybuje přes 100 tisíc měsíčně. (Jedná se můj průzkum, je možné že některé z těch dvou informací jsou možná milné.)  Takže měsíčně nás to může, ale i nemusí přijít draho.

 

3. Tvorba vlastního serveru nás nestojí jen peníze, ale i čas. Jen na samotné tvorbě strávíte stovky ne-li tisíce hodin, ale tak i na údržbě a vylepšování. Nejen to, ale taky vymýšlení nových věcí vám zabere spousty hodin. 

Každý jeden z těchto návodů budu častou aktualizovat, takže se nebojte psát pokud vás něco napadne nebo pokud jsem na něco zapomněl.

Edited by ShadowCastCZ
Akutalizace
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Důležitým aspektem jsou znalosti, bez znalostí to nikam nepovede. nelze jít dělat maturitu když se člověk neučil. Dopadne to fiaskem.

Chce-li se člověk tomu věnovat, je nejprve potřeba znát základy a pak rozvíjet znalosti a až pak přemýšlet nad serverem, na studium LUA  není potřeba fivem server. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...